Masz pytania, sugestie? Zadzwoń: . | .    
     
Bezpieczeństwo

Bezpieczne zakupy online ematador.pl


Dokonując zakupów online, powinieneś pamiętać o kilku rzeczach, które sprawią, że będziesz się czuł bezpiecznie.

1. Drukuj potwierdzenie dokonania zakupu (lub po prostu zapisz to potwierdzenie w komputerze).
2. Dokładnie sprawdzaj warunki dotyczące dostarczenia towaru oraz ceny.
3. Nie odchodź od komputera (szczególnie jeśli nie tylko Ty z niego korzystasz) w trakcie zakupów online. Może to spowodować, że na przykład ktoś bez Twojej zgody dokona zakupu lub płatności na Twoje konto!
4. Wyloguj się z systemu po zakończeniu każdej transakcji.
5. Bądź pewny, że w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów, zawsze będziesz mógł się skontaktować ze sprzedającym.

A dodatkowo:

1. Staraj się zamawiać więcej niż jeden produkt, to zminimalizuje koszty przesyłki.
2. Dokładnie ustal czas dostarczenia przesyłki! Jeśli cały dzień pracujesz poza domem, a czekasz na kuriera, podaj mu adres miejsca pracy.
3. Korzystaj z serwisów o zakupach online, gdzie możesz dowiedzieć się o wielu ciekawostkach i przeczytać porady o ehandlu.

I na koniec…

Jeśli będziesz przestrzegał powyższych zasad, nie powinieneś się martwić podczas zakupów online. No i nie daj się za bardzo ponieść zakupom! W Internecie są tysiące, a nawet setki tysięcy miejsc, gdzie możesz coś kupić, dlatego warto to robić rozsądnie. Wtedy będzie to sprawiało Ci dużo przyjemności, a przy okazji nie sprawi, że na Twojej karcie czy koncie bankowym zabraknie środków. :)

Płatności w Internecie
Jak korzystać z nowoczesnych form płatności w Internecie? Jakie płatności wybrać? 

Na jakie niebezpieczeństwa można się natknąć przy płaceniu online?

Aktualnie handel w Internecie daje nam wiele możliwości dokonania płatności za zakupiony produkt. Są to: tradycyjny przelew na konto bankowe, płatność przy odbiorze towaru kurierowi lub pracownikowi poczty, szybki przelew internetowy (np. mTransfer), płatność kartą kredytową.

Tradycyjny przelew na konto bankowe

Po dokonaniu zakupu, można dokonać tradycyjnego przelewu na konto bankowe sprzedawcy. W tym celu należy się zalogować na swoje konto, wpisać dane sprzedającego, kwotę, wprowadzić hasło smsowe czy inną formę zabezpieczeń w danym banku i dokonać przelewu. Jeśli odbiorca ma konto w tym samym banku, przelew dotrze do niego w trybie rzeczywistym. Jeśli w innym, przelew może dotrzeć w ciągu 1-3 dni.

Tradycyjnego przelewu można też dokonać w placówce danego banku lub w placówce Poczty Polskiej, jednak w tym przypadku przelew może iść do odbiorcy jeszcze dłużej.

Płatność przy odbiorze towaru kurierowi lub pracownikowi poczty

Często spotykaną formą płatności jest płatność przy odbiorze. Jest to bardzo bezpieczna forma płatności, ponieważ płacimy dopiero jak towar do nas dotrze. Dodatkowo firmy kurierskie oferują opcję "sprawdź przy kurierze", dzięki czemu można dokładnie sprawdzić towar i jeśli coś się nie zgadza odesłać go z powrotem nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów. Jest to jednak droższa forma płatności, dlatego niektórzy wolą zapłacić wcześniej i mniej.

Szybki przelew internetowy

Coraz bardziej popularną formą płatności w Internecie jest szybki przelew internetowy. Charakteryzuje się, jak sama nazwa wskazuje, szybkością. Szybki przelew internetowy dokonywany jest przez jeden z dostępnych systemów płatności w Internecie (np. dotpay.pl/PayU). Klikamy metodę płatności, którą wybieramy, jest to zazwyczaj metoda związana z bankiem, w którym posiadamy konto (np. mTransfer w mBanku) i zostajemy przekierowani do naszego konta. Wygoda polega tutaj na tym, że nie musimy już wypełniać pól z nazwą sprzedającego, jego adresem, numerem konta itp. Wypełniamy tylko kwotę i wpisujemy kod bezpieczeństwa (np. hasło smsowe w mBanku). W ten sposób sprzedający od razu widzi naszą wpłatę na swoim koncie, dzięki temu może od razu dokonać przesyłki.

Płatność kartą kredytową

Wiele osób ma obawy co do tej formy płatności w Internecie ze względu na to, że przy płatności kartą trzeba podawać swoje dane, numer karty itp. Należy jednak pamiętać, że aktualnie podczas płatności online jest stosowanych bardzo wiele zabezpieczeń, które w ogromnym stopniu hamują przechwycenie podawanych przez nas danych innym osobom.


Kupując towary w Internecie, należy wybrać najwygodniejszą dla siebie formę płatności. Jeśli nie zależy nam na czasie, możemy zapłacić zwykłym przelewem. Jeśli zależy nam na czasie i niskiej opłacie, warto wybrać szybki przelew za pomocą płatności online. Jeśli nie jesteśmy pewni czy towar dojdzie, warto wybrać płatność przy odbiorze. Czasami może się zdarzyć, że na koncie nie mamy środków, wtedy możemy zapłacić kartą kredytową. Wszystko zależy od naszych preferencji.

Płatności w Internecie są coraz bezpieczniejsze. Warto jednak zawsze być czujnym i czytać dokładnie wszystkie komunikaty jakie nam się wyświetlają podczas płacenia online. Podczas przekierowywania na stronę płatności, należy zawsze sprawdzać, czy adres w przeglądarce internetowej zaczyna się na https. Jeśli tak jest, to mamy pewność, że połączenie to jest szyfowane, a tym dane nie zostaną przechwycone lub zmienione przez osoby trzecie.


Formy przesyłki podczas zakupów online

Przesyłka to często spory problem dla kupujących w Internecie, szczególnie w gorących okresach, np. kiedy trzeba zdążyć na czas z prezentem. Dlatego podczas zakupów należy zastanowić się jaka forma przesyłki będzie w naszym przypadku najodpowiedniejsza.

Sprzedający w Internecie oferują często dużo różnych form dostarczenia zamówionego przez nas towaru, warto zwrócić na to szczególną uwagę, jeśli chcemy, żeby dany produkt doszedł do nas na czas.

Przesyłka pocztowa

Przesyłka pocztowa to nadal najpopularniejsza forma przesyłki. Po pierwsze ze względu na cenę, nadal wygrywa z firmami kurierskimi. Po drugie, w razie nieobecności pod adresem dostarczenia, zawsze można odebrać przesyłkę w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Niestety w ostatnich latach Poczta Polska często podnosiła ciśnienie zarówno kupującym oczekującym na prezent dla bliskich, jak i sprzedającym, którzy musieli się tłumaczyć przed kupującymi, dlaczego przesyłka nie dotarła do nich na czas. Mimo tego Poczta Polska stara się naprawić ostatnie błędy i wprowadza nowe udogodnienia dla swoich klientów, np. śledzenie paczki pocztowej. Paczkę można śledzić na stronie sledzenie.poczta-polska.pl, wpisując w odpowiednie miejsce 20-cyfrowy numer nadania. Pocztowa paczka priorytetowa powinna dojść do nas na drugi, maksimum na trzeci dzień od momentu nadania.

Przesyłka kurierska

Firmy kurierskie wprowadzają coraz więcej udogodnień i coraz lepsze ceny dla swoich klientów, szczególnie stałych klientów. Dzięki temu przesyłki kurierskie są coraz tańsze. Firma kurierska dodatkowo gwarantuje, że zamówiona przesyłka dotrze na drugi dzień. Dlatego warto się zastanowić, czy czasami nie warto dopłacić paru złotych i wybrać przesyłkę kurierską.

  Biuro Obsługi Sklepu ematador.pl  
  .
Biuro czynne 9-16 pon-pt.
 
  .
Odpowiadamy do 24h
 
     
  Dlaczego ematador.pl  
  Szybka wysyłka!
Nawet tego samego dnia!
 
  Darmowy transport
Już od 299 zł wartości zamówienia! Kurier 48 krajowy.
 
  Wysyłka do EU
Wysyłka do krajów Unii Europejskiej - UPS
 
     
Chmura
do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl